Anasayfa Site Haritası İletişim
Ürün Arama :
Firma Profili Haberler Referanslar Katalog İletisim
BİZDEN Kısa Kısa
Yeni web sitemiz yayına açılmıştır.
Tüm haberler
Lazerısı'nın Sektördeki 15.yılı
Tüm haberler
Bilmek Hakkınız
Kombi Cihazı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Araştırmacı olunuz. Tüm firmaların kombi cihazları ile ilgili yetkililerden veya bayilerinden tatmin edici bilgiler alarak cihazları tanıyın.

Araştırmacı olunuz. Çevrenize, dost ve akrabalarınıza, kısaca kombi cihazı kullanan tanıdıklarınıza sorunuz. Şikayet ve övgülerine dikkat ediniz.

Araştırmacı olunuz. Kombi almaya karar verdiğinizde firmaların satış sonrası hizmetlerini araştırınız. Unutmayınız ki servis ve yedek parça hizmeti olmayan hiçbir mamulden memnun olamazsınız. Firmaların cihazları için verdikleri garanti ve sigortalarını inceleyiniz.

Araştırmacı olunuz. Cihazların emniyet sistemlerini mutlaka inceleyiniz. Yıllarca iç içe yaşayacağınız bu cihazların uzun yıllar problemsiz çalışacak emniyet sistemleriyle donatılmış olmasına dikkat ediniz.

Araştırmacı olunuz. İlk yatırımı değil, kullandıkça ekonomik olacak, yakıtta en cimri en tasarruflu cihazı seçiniz.

Araştırmacı olunuz. En kaliteli malzeme kullanılmış, en uzun ömürlü, ömür garantisi en yüksek, sizi içi ve dışıyla tatmin eden cihazı seçiniz.

Araştırmacı olunuz. Cihazın dış görüşüne bakmayınız. Dış kapağı açtırıp cihazın içerisine bakınız.

Cihazı çalışır halde görmeye gayret ediniz. Çalışır cihazın sesini (sessiz olması çok önemlidir.), alev boyunu ve alev modülasyonunu, emniyet sistemlerini, pompa çalışmadan gaz yolunun açılıp açılmadığını, ateşleme sistemini (elektronik ateşleme olması önemlidir) inceleyiniz.

Araştırmacı olunuz. Cihazın tipine ve ısıl kapasitesine mutlaka dairenizi inceleterek karar veriniz. Tam bir mühendislik çalışması yaptırmadan (ısı hesabı, baca analizi gibi) cihazınızı almayınız.

Araştırmacı olunuz. Kombinin en önemli elemanı olan ısı eşanjörünü inceleyiniz. Uzun ömürlü olmasına dikkat ediniz.

Araştırınız. Cihazınız LPG (tüpgaz) ve doğalgaz ile çalışabiliyor mu? Dönüşümleri kolayca yapılabiliyor mu?

Araştırınız. Kombi cihazı ISO 9002 ve TSEK standartlarına haiz mi?

Araştırınız. Kombi cihazı çevre dostu mu? Çevreye zararlı azot oksitlerin emisyon oranı düşük mü? ÖKOTECH amblemi var mı?

Tüm araştırmaları yaptıktan ve cihaz markasına karar verdikten sonra ana firmayı arayarak bölgenizdeki yetkili ana bayii öğreniniz. Cihazı herhangi bir yerden alarak başka bir tesisatçıya kesinlikle monte ettirmeyiniz.

Cihazı yetkili bayiden alarak mutlaka yetkili bayiye monte ettiriniz. Unutmayınız ki yetkili bayiler bu konuda özel olarak eğitilmişlerdir. Yetkili bayiler olabilecek montaj hataları mevcut ise gidermekle yükümlüdürler. Aksi takdirde her marka cihazın montajında dikkat edilecek birkaç püf noktanın ihmalinde hem sistem hem de cihazda maliyeti çok fazla olabilecek arızalar meydana gelecektir. Lütfen bu konuya dikkat ediniz ve ihmalkar davranmayınız.

Yetkili bayinin cihaz ve doğalgaz uygulaması hakkındaki bilgi ve tecrübesinin yeterliliğine dikkat ediniz. Firma yetkilisi ve ustalarının sertifikalı olup olmadığına bakınız. Tavsiye ve referanslara dikkat ediniz. Daha önce yapılmış bir sistemi ve cihazı kullanan tüketiciyi ziyaret edip mutlaka bilgi alınız.

Cihazların sadece fiyatına bakmayınız. Unutmayınız ki, fiyatı belirleyen malzeme kalitesi ile hizmetin kalitesidir. Cihaz fiyatının, üzerindeki malzeme ve emniyet düzeneklerinin kalitesiyle; verilecek yedek parça ve servis güvencesiyle; cihazın tasarruflu, uzun olmasıyla orantılı olmasına dikkat ediniz. Ucuz olanı değil, kullandıkça size ucuza gelecek olanı seçiniz.

Elektronik ateşlemeli olmasına mutlaka dikkat ediniz. Otomatik kontrol setleriyle hem tasarruflu kullanım hemde konforlun bir kullanım sadece elektronik ateşlemeli kombilerde mümkündür. Ayrıca sürekli pilot alev sarfiyatı olmadığından daha tasarrufludurlar.

Kombi cihazı kullanmaya başlayınca firma ile bakım sözleşmesi imzalayınız.

Firmanın yetkili servisleri dışında kesinlikle cihazlara müdahale ettirmeyiniz.

Lazer Isı, Lazerısı, lazer isi, lazer mühendislik vaillant okmeydanı bayisi, vaillant kombiler, vaillant yoğuşmalı kombi,vailant kombi,vaillant kombi servis,vaillant kombi servisi,vaillant kombi çeşitleri,vaillant kombi fiatları,vaillant kombi satış,vaillant kombi arıza, vaillant kombi bayileri,vaillant kombi bayi,vaillant hermetik kombi,vaillant kombi kampanya,vaillant kombi bakımı,vaillant kombi oda termostatı,vaillant protherm kombi,vaillant konbi, vaillant kombi 242 5,vaillant kombi montaj,vaillant kombi arızası,vaillant kombi bakım,en ucuz vaillant kombi,vaillant kombi fiyat listesi,vaillant kombi resimleri,vaillant pro kombi, vaillant proterm kombi,vaillant bacalı kombi,vaillant yoğuşmali kombi,vaillant kombi özellikleri,vaillant yoğuşmalı kombi fiyat,vaillant yoğuşmalı kombi fiyatları,vaillant vuw pro kombi, vaillant kombi modelleri,vaillant kombi ölçüleri,vaillant kombi sıcak su,vaillant kombi yetkili servis,vaillant kombi yetkili servisi,vaillant kombi yetkili servisleri,vaillant kombi teknik servis, kombi,kombi servis,kombi servisi,kombi fiatları,kombi satış,kombi bakımı,kombi markaları,kombi tesisat,doğalgaz kombi fiyatları,kombi tesisatı,yoğuşmalı kombi fiyatları,kombi radyatör fiyatları, dogalgaz kombi,kombi fiyat listesi,en ucuz kombi,kombi radyatör,kombi servisleri,elektirikli kombi,kombi kart tamiri,yoğuşmalı kombiler,hermetik kombiler,konbi,ucuz kombiler,vailant, protherm,kombiler,radyatör,doğalgaz,hermatik kombi,kombi arıza,kombi kampanya,şofben kombi,kombi panel radyatör,yedek parça kombi,kombi montaj,kombi bayileri,vaillant fiyat,kombi klima, kombi modelleri,vaillant petek,doğal gaz kombi,vaillant doğalgaz,vaillant servisleri
 
 Doğalgazın özelikleri

 Kombi Cihazı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 Vaillant servis neden merkezden yapılıyor.?

 Vaillant ile can güvenliğiniz garanti altında, Vaillant cihazları ile ölümcül bir olay yaşamanız mümkün değildir.
Haber Bülteni
En Son haberlere ve bilgilere Anında Ulaşmak için hemen kayıt yaptırın
TCMB na bağlanılamadı.
Access is denied.

Döviz Kuru
Dolar: YTL
Euro: YTL
Lazer Isı Her Hakkı Saklıdır © 2008 Smartnet Bilişim Hizmetleri
LAZER ISI TEKNİK San. Ve Tic. Ltd. Şti. Piyalepaşa Mah. Fatih Sultan Cad. No:38/A Okmeydanı / Beyoğlu / İSTANBUL
Tel : 0(212) 238 3737 - 0(212) 238 8480 Fax : 0(212) 255 0231 E-mail : lazerisi@lazerisi.com