Anasayfa Site Haritası İletişim
Ürün Arama :
Firma Profili Haberler Referanslar Katalog İletisim
BİZDEN Kısa Kısa
Yeni web sitemiz yayına açılmıştır.
Tüm haberler
Lazerısı'nın Sektördeki 15.yılı
Tüm haberler
Bilmek Hakkınız
Doğalgazın Özellikleri

Doğalgaz küçük canlıların milyonlarca yıl süren çürümeleri sonucu oluşan, genelde petrol bölgelerinde bulunan fosil bir yakıttır. İçerisinde büyük oranda metan, daha sonra az miktarlarda etan, propan, bütan, karbondioksit, azot içeren renksiz, kokusuz, yüksek kalorili bir gaz yakıttır.

Havadan hafiftir ve açık havada uçucu özelliğe sahiptir. Kontrolü son derece kolaydır. Uygun tedbirler alındığında diğer yakıtlara göre son derece kullanımı kolay ve emniyetlidir.

Doğalgazın konut veya işyerlerindeki kullanımı sırasında olabilecek kaçak veya sızıntıların çok kısa sürede farkedilmesi için doğalgaz koku verici maddeler konularak kokulandırılır.

Doğalgaz zehirli değildir. Ancak kaçak olduğunda havadaki gaz miktarı artar, ortamdaki O2 azalır. Bun nedenle boğulma meydana gelir. Doğalgazdan zehirlenme kesinlikle mümkün değildir.

Doğalgazın içerisinde karbon oranı ve bu nedenle mavi bir alevle yanar. Yanması için gerekli hava miktarı azdır, yanma verimleri yüksektir. Bu nedenle diğer yakıtlara göre daha ucuzdur.

Doğalgazın taşınması çok kolaydır, istenilen yere kolayca nakledilir. Bu nedenle depolama maliyeti yoktur. Yakıt deposu, yer, nakliye, boşaltma ve peşin ödeme zorlukları doğalgazda yoktur. Diğer yakıtlarda yakıtın depolanması ve bunun bedelinin peşin olarak ödenmesi şarttır.

Doğalgazda kükürt yoktur. Yanma sonunda kül, is, kurum, katran gibi artıklar bulunmaz. Hem hava kirliliği yaratmaz, hem de cihazlarda sık sık temizleme gerektirmez. Diğer yakıtlarda oluşan atık maddeleri boşaltma maliyeti yoktur. Cihazların yanma yüzeylerinde artık madde oluşmadığı için cihazın ömrü artar, verimi çok yüksek çalışır. Hem enerji tasarrufu sağlanır, hem de işletme maliyetleri düştüğünden ekonomiklik sağlar. Doğalgazın kalorifik değeri çok yüksektir. Bu nedenle diğer yakıtlara göre kalori başına düşen maliyeti düşüktür.

DOĞAL GAZDAKİ TEHLİKE TÜRLERİNE KARŞI ALINACAK TEDBİRLER

Doğalgazda da her yakıtta olduğu gibi ihmaller ve dikkatsizlikler sonucunda yangın veya patlama meydana gelebilir. Ancak hatırlatmak gerekir ki doğalgaz önlemi alındığında takdirde kullanımı ve kontrolü son derece kolay bir yakıt cinsidir.

Gerek cihazlarda gerekse doğalgaz şebekesi üzerinde muhtemel kaçaklara yönelik önlemler alınmıştır. Son kullanıcıya kadar olan şebeke hattı üzerinde yetkili gaz kuruluşlarınca gerekli kontrol ve testler yapılmakta ve uygunluğu verilen tesisatlara gaz verilmektedir. Şebeke hattı üzerinde gazı bir anda kesebilen vanalarla emniyet ayrıca sağlanmıştır.

Son kullanıcı için kokusuz olan doğalgaz kokulandırılarak uyarıcı hale getirilmiştir. Gaz ile çalışan cihazların bulunduğu mahale taze hava giriş sağlamak ve gaz alarm cihazı kullanmak ilk başta alınacak emniyet tedbirleridir.

Gaz kaçağı hissedildiğinde gaz vanasını kapamak, ortamı havalandırmak, elektrik düğmeleri ile oynamamak, sigara ile yaklaşmamak ve hemen 187 no’lu telefonu arayarak ilgili gaz kuruluşuna haber vermek yapılması gereken ilk işlerdir.

Lazer Isı, Lazerısı, lazer isi, lazer mühendislik vaillant okmeydanı bayisi, vaillant kombiler, vaillant yoğuşmalı kombi,vailant kombi,vaillant kombi servis,vaillant kombi servisi,vaillant kombi çeşitleri,vaillant kombi fiatları,vaillant kombi satış,vaillant kombi arıza, vaillant kombi bayileri,vaillant kombi bayi,vaillant hermetik kombi,vaillant kombi kampanya,vaillant kombi bakımı,vaillant kombi oda termostatı,vaillant protherm kombi,vaillant konbi, vaillant kombi 242 5,vaillant kombi montaj,vaillant kombi arızası,vaillant kombi bakım,en ucuz vaillant kombi,vaillant kombi fiyat listesi,vaillant kombi resimleri,vaillant pro kombi, vaillant proterm kombi,vaillant bacalı kombi,vaillant yoğuşmali kombi,vaillant kombi özellikleri,vaillant yoğuşmalı kombi fiyat,vaillant yoğuşmalı kombi fiyatları,vaillant vuw pro kombi, vaillant kombi modelleri,vaillant kombi ölçüleri,vaillant kombi sıcak su,vaillant kombi yetkili servis,vaillant kombi yetkili servisi,vaillant kombi yetkili servisleri,vaillant kombi teknik servis, kombi,kombi servis,kombi servisi,kombi fiatları,kombi satış,kombi bakımı,kombi markaları,kombi tesisat,doğalgaz kombi fiyatları,kombi tesisatı,yoğuşmalı kombi fiyatları,kombi radyatör fiyatları, dogalgaz kombi,kombi fiyat listesi,en ucuz kombi,kombi radyatör,kombi servisleri,elektirikli kombi,kombi kart tamiri,yoğuşmalı kombiler,hermetik kombiler,konbi,ucuz kombiler,vailant, protherm,kombiler,radyatör,doğalgaz,hermatik kombi,kombi arıza,kombi kampanya,şofben kombi,kombi panel radyatör,yedek parça kombi,kombi montaj,kombi bayileri,vaillant fiyat,kombi klima, kombi modelleri,vaillant petek,doğal gaz kombi,vaillant doğalgaz,vaillant servisleri
 
 Doğalgazın özelikleri

 Kombi Cihazı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 Vaillant servis neden merkezden yapılıyor.?

 Vaillant ile can güvenliğiniz garanti altında, Vaillant cihazları ile ölümcül bir olay yaşamanız mümkün değildir.
Haber Bülteni
En Son haberlere ve bilgilere Anında Ulaşmak için hemen kayıt yaptırın
TCMB na bağlanılamadı.
Access is denied.

Döviz Kuru
Dolar: YTL
Euro: YTL
Lazer Isı Her Hakkı Saklıdır © 2008 Smartnet Bilişim Hizmetleri
LAZER ISI TEKNİK San. Ve Tic. Ltd. Şti. Piyalepaşa Mah. Fatih Sultan Cad. No:38/A Okmeydanı / Beyoğlu / İSTANBUL
Tel : 0(212) 238 3737 - 0(212) 238 8480 Fax : 0(212) 255 0231 E-mail : lazerisi@lazerisi.com